1 2
bootstrap slideshow by WOWSlider.com v8.8
"">

سایت سازها و معایب آن ها

ساخت سایت شخصی شما کاملا رایگان و با چند کلیک ساده

آموزش طراحی سایت

شاید این جمله بارها در گوشه کنار نت و یا به واسطه ی تبلیغات به گوش شما خورده باشد و یا شما با عبارت های مشابهی همچون صفر تا صد وبسایت خود را رایگان بسازید مواجه شدید.

اما قضیه این تبلیغات چیست آیا دروغ هستند؟

خیر دروغ نیست اما کاملا راست هم نیست یعنی این جمله ای که ملاحظه کردید به شما هیچ دروغی نگفته اما تمام حقیقت را هم نگفته.

با ما همراه باشید با بررسی سایت سازها.

 

سایت ساز ها چه کاری انجام میدهند؟

 

سایت سازها به ما خدماتی را ارائه میدهند که با عضویت در آنها و ساخت یک پنل اختصاصی بتوانید سایت خودتان را در هاست آنها به راحتی بسازید و اکثرا این امکان را رایگان در اختیار شما قرار میدهند و در قبالش از شما وجهی دریافت نمیکنند

شما میتوانید سایت خودتان را با یک سری المان های آماده که در اختیارتان قرار میدهند به راحتی دیزاین کنید و متناسب با سلیقه ی خودتان ui صحنه ی خود را بچینید اما صد در صد محدودیت های بسیار زیادی دارید چرا که مجبورید از المان های آماده استفاده کنید.

اما آیا به راستی استفاده از این امکان رایگان برای ما سود به همراه دارد یا ضرر؟یا اصلا واقعا این واژه ی رایگان تا کجای کار را شامل میشود؟

رویایی که خیلی زود تبدیل به کابوس میشود!

طراحی سایت بدون نیاز به کدنویسی

خب تا اینجای کار خیلی همه چیز خوب بوده. من در عرض چند ساعت ثبت نام کردم و  متناسب با آموزش هایی که به من دادند حالا وبسایت خودم را اونجوری که برایم قابل قبول باشه چیده ام و چی از این بهتر؟ همه ی این کارها را در مدت کم انجام داده ام بدون صرف کوچکترین هزینه.

اما صبر کنید! چرا من دیگه نمیتونم صفحه ی جدید بسازم؟فقط همین چند صفحه را تونستم بسازم؟ولی من صفحات بیشتری لازم دارم.

بله اینجاست که بحث رایگان بودن به پایان میرسد و شما باید برای داشتن منابع بیشتر هزینه کنید و پول پرداخت کنید.

اما آیا زمان دارید برگردید و همه چیز را کنسل کنید؟ اگر آدرس سایتتان را به افراد زیادی نداده باشید و مشتریان شما با صفحه شما آشنا نباشند میتوانید تا دیر نشده همینجا راهو برگردید اما اگر افراد زیادی حالا شما را با این آدرس میشناسند,متاسفانه شما در تله افتاده اید.

این تبلیغات از کجا آمده اند؟

چند ماه بعد وقتی صفحه ی وبسایت را باز میکنیم با صحنه ای باور نکردنی رو به رو میشویم! تبلیغات! اما من که تبلیغاتی قبول نکردم!این تبلیغات از کجا آمده اند پس؟

بله. حقیقت این است که هر زمان بخواهند میتوانند روی صفحه ی شما تبلیغات بگذارند چرا که مالک آن زمینی که شما خانه ی خود را درون آن ساخته اید شما نیستید و صاحب ملک هر کاری دلش بخواهد میکند شما هم اگر خیلی ناراحتید میتوانید جمع کنید بروید! میخواهید تبلیغات نداشته باشید؟ باشه پول این تبلیغاتو بدهید تا از روی صفحه شما بردارند.

ببخشید, چرا آدرس وبسایت شما اینجوریه؟

دیر یا زود شما با این جمله از طرف دوستانتان یا مشتریانتان رو به رو میشوید که چرا آدرس وبسایتتون به این شکل هست و اصلا زیبا نیست و خیلی برای کسب و کار شما و اعتبار شما افت دارد که url وبسایتتون به این شکل باشد و نام یک سایت ساز در پسوند url شما باشد. به طور مثال اگر cgalley با سایت سازها درست میشد ادرس وبسایت این گونه میشد:

cgalley.naamesitesaz.com

وبسایت شما ریسپانسیو نیست

آموزش طراحی وبسایت بدون کدنویسی

ریسپانسیو بودن یک وبسایت یعنی نمایش صحیح آن در تمامی دیوایس ها. اگر وبسایت شما ریسپانسیو نباشد, در برخی از دیوایس ها با رزولیشن های مختلف,وبسایت شما به طور کل به هم میریزد و تمامی نوشته های شما قاطی و درهم نمایش داده میشوند.

این اتفاقیست که در وبسایت هایی که با سایت سازها درست شده اند می افتد.

قید سئو کردن وبسایت خود را بزنید

seo کردن این گونه وبسایت ها کاملا محال و غیر ممکن است و شما هر چقدر هم که تلاش بکنید در واقع به صاحب اصلی وبساز کمک کرده اید

ابزار و امکانات اضافه برای شما خرج دارد

اگر وبسایت شما مستقل باشد,شما همیشه آزادید و در هر زمان که بخواهید میتوانید ابزار و امکانات جدیدی به وبسایت خودتان اضافه کنید,اما سایت سازها این قابلیت را ندارند و شما هر ابزار اضافه ای را که بخواهید نصب کنید باید هزینه ی آن را بپردازید.

دقت داشته باشید شما ممکن است ده ها ابزار مختلف نیاز داشته باشید روی وبسایتتان نصب کنید!

نتیجه گیری

آیا واقعا این چنین وبسایتی برای ما رایگان است یا بیش از حد معمولش گران؟آیا شما این هزینه را فقط یک بار به فردی میدادید که وبسایتتان را طراحی کند برایتان به صرفه بود یا مدام در حال هزینه باشید و با محدودیت ها دست و پنجه نرم کنید؟

یاد گرفتن طراحی وبسایت خیلی هم کار سختی نیست اگر میخواهید صفر تا صد طراحی سایت بدون کدنویسی را به همراه آموزش سئو از مقدماتی تا پیشرفته با امنیت صفر تا صد وبسایت را فقط با یک مجموعه 20 ساعته یاد بگیرید پس به جمع وب مسترها بپیوندید