1 2
bootstrap slideshow by WOWSlider.com v8.8
"">

معرفی و یادگیری تمامی افزونه های پرکاربرد وورد پرس

سلام دوستان.
با یک مقاله ی جامع در خدمت شما هستیم. بعد از انتشار مجموعه ی وبمستر که ما از
صفر تا صد  طراحی سایت بدون نیاز به کدنویسی را به علاوه ی صفر تا صد سئو را آموختیم به همراه صفر تا صد مباحث امنیت یک وبسایت جهت داشتن یک وبسایت مطمئن و امن.

تصمیم گرفتیم که به صورت کامل تمامی ابزارها و افزونه های جانبی که شاید به درد شما بخورد و در مجموعه نیست را به شما معرفی کنیم و به صورت ویدیویی و عملی آموزش دهیم. امیدوارم که برای شما عزیزان مفید واقع شود.

نحوه ی بکاپ (backup) گیری از وبسایت های وورد پرس و بهترین روش بکاپ

بک آپ گرفتن از وبسایت یکی از مهمترین اقداماتیست که به طور منظم باید روی وبسایت ها صورت بگیرد.

وقتی که ما از وبسایتی بکاپ نمیگیریم هر لحظه داریم خطر از بین رفتن وبسایت را به جون میخریم. حالا یا ما خودمان فایلی را اشتباهی حذف میکنیم که برایمان دردسرساز میشود یا وبسایت ویروسی میشود یا اگر امنیت وبسایت پاین باشد به راحتی از چانب هکرها به آن حمله میشود.

در چنین موافعی تنها بک آپ گرفتن منظم از وبسایت است که ما را نجات میدهد.

ریستور restore کردن بکاپ در وبسایت های ووردپرسی

عمل ریستور کردن درست عکس عمل بک آپ گرفتن است. یعنی به عمل بازگرداندن اطلاعاتی که به صورت بکاپ از وبسایت تهیه کرده ایم ریستور کردن میگویند. روش های متفاوت و مختلفی  برای عمل restore کردن اطلاعات در ووردپرس وجود دارد که بهترین روش و مطمئن ترین آنها همان روش دستی میباشد

آموزش بهترین روش گرفتن بکاپ از وبسایت های ووردپرسی

آموزش ساخت فرم تماس با ما با افزونه ی contact form 7

آموزش افزونه ی  contact form 7

افزونه ی contact form 7 یک افزونه ی محبوب برای ساخت فرم های تماس میباشد که اکثر قالب ها به صورت پیش فرض روی خود نصب دارند و بخش فرم تماس با ما را به وسیله ی همین افزونه طراحی کرده اند.

البته افزونه ی contact form 7 تنها افزونه ای نیست که این کار را انجام میدهد و افزونه های مشابهی همچون ninja forms و form maker هم هستند که کیفیت خوبی به شما ارائه میدهند اما افزونه ی contact form 7 به علت پشتیبانی از اکثر قالب ها و همچنین سادگی و خوش دست بودن طرفداران زیادی دارد.

آموزش کار و ساخت فرم با افزونه ی contact form 7

 

ساخت صفحه پروفایل حرفه ای و فرم های ثبت نام و ورود

آموزش ساخت صفحه ی کاربری در ووردپرس با ultimate member

یکی از مشکلاتی که خیلی از افراد دارند,ساختن یک صفحه پروفایل کاربری برای وبسایتشان میباشد. و یا اینکه ما به هر دلیلی از صفحه ی کاربری که قالب ما دارد راضی نیستیم و میخواهیم با شکل و شمایل جدید کار کنیم که در این شرایط عوض کردن قالب کار عاقلانه ای نمیباشد و ما باید دست به کار شویم و یک صفحه پروفایل کاربری خودمان بسازیم.

همچنین ممکن است ما بخواهیم تغییری در فرم ثبت نام یا ورود وبسایت خودمان ایجاد کنیم و یا حتی سیستم ثبت نام کاربر را به طور کلی عوض کنیم و به حالت تایید با ارسال کد فعالسازی در بیاوریم و یا به صورت تایید خودکار و حتی تایید به وسیله ی مدیریت. ما تمامی این کارها را با افزونه ی ultimate member میتوانیم انجام دهیم.

 

آموزش کامل و قدم به قدم ساخت صفحه کاربری و فرم های ثبت نام و ورود با ultimate member

استفاده از فونت های دلخواه و متنوع در وردپرس

آموزش استفاده از فونت های متنوع در ووردپرس

استفاده از فونت های متنوع در وردپرس موردیست که خیلی ها در مورد نحوه ی اجراش درگیر هستند. برخی رو می اورند به استفاده از افزنه های مختلف که تقریبا همه ی آن ها کامل نیستند و محدودیت های گوناگونی دارند.

بهترین روش استفاده از فونت ها در وردپرس,روش اضافخ کردن و معرفی فونت ها به صورت دستی است که شامل هیچ محدودیتی نمیشود و شما میتوانید به راحتی هر فونتی را که مدنظر دارید را به متن خود اعمال کنید.

جهت مشاهده ی کامل آموزش نحوه ی استفاده از فونت های متنوع در وردپرس بدون به کار بردن افزونه ی خاص به لینک آموزش زیر مراجعه نمایید.

آموزش استفاده از فونت های مختلف در وردپرس

این مقاله مرتب آپدیت خواهد شد