1 2
bootstrap slideshow by WOWSlider.com v8.8
"">

ویژوال کامپوزر چیست؟

ویژوال کامپوزر در میان تمامی پلاگین ها از لحاظ میزان فروش رتبه اول را به خود اختصاص داده است و تعداد فروش این پلاگین از مرز بیست هزار فروش در ماه march سال ۲۰۱۴ عبور کرد. این پلاگین توسط شرکتWP Bakery تولید و عرضه شده است و در ThemeForest بیش از چهارصد قالب اضافه برای آن در اختیار استفاده کنندگان قرار داده شده است که همگی به صورت drag&drop می باشند و تا کنون بیش از 145000 وب سایت مختلف در سراسر دنیا این پلاگین را نصب نموده اند.

ویژوال کامپوزر|Visual Composer چیست ؟

ویژوال کامپوزر پلاگینی است که به علت قابلیت های فوق العاده ای که دارد  سر و صدای زیادی در دنیای وردپرس به راه انداخته است  این قابلیت های بی نظیر این پلاگین موجب می شود که هرکسی که حتی آشنایی مختصری با وردپرس دارد بتواند با استفاده از آن وب سایتی را ایجاد نماید و لذا می توان گفت که دلیل اصلی شهرت ویژوال کامپوزر سادگی استفاده از آن می باشد.
ما در این مطلب کوتاه قصد داریم برای شما راجع به قابلیت های ویژوال کامپوزر و کارهایی که این پلاگین می تواند در انجام آنها به شما کمک کند صحبت نماییم و سپس برای شما توضیح دهیم که چگونه شما می توانید از این ابزار استفاده نمایید تا صفحات منحصربه فردی در وب سایت خود ایجاد نمایید.

 

ویژگی اصلی ویژوال کامپوزر

خب کمی بیایید یک مرور کلی در مورد ویژگی های منحصر به فرد این ابزار که موجب شده آن را از میان تمام افزونه های دیگر متمایز کند صحبت کنیم.

WordPress Post Editor به کاربران اجازه می دهد پست های خود را در وب سایتشان ویرایش نمایند و آنها را به هر شکل و فرمی که می خواهند در آورند. برای مثال در این بخش افراد می توانند بخشی از متن خود را بولد و یا ایتالیک کنند، لینک ها و تصاویری را به متن بیفزایند، لیست هایی در متن خود ایجاد کنند و کارهای مشابه دیگری انجام دهند. با استفاده از پلاگین ویژوال کامپوزر کاربران می توانند تمامی کارهای مربوط به ویرایش صفحه را با درگ اند دراپ انجام دهند، درواقع این پلاگین به کاربران امکان ایجاد صفحات بسیار حرفه ای در وب سایت بدون کد نویسی و تنها با درگ اند دراپ کردن را می دهد و این پلاگین امکان انجام تمامی فرایند های ویرایش و ایجاد صفحه را با استفاده از پلتفرمی که برای کاربر کاملا ویژوال یا بصری است ایجاد می کند.

ویژوال کامپوزر برای کاربران امکان ایجاد صفحات بسیار استثنایی را با استفاده از بلوک های سازنده محتوا، فراهم می کند. برخی از پلاگین هایی که مانند ویژوال کامپوزر پیج بیلدر هستند، از بلوک های سازنده با نام ماژول ها و برخی با نام ویجت ها یاد می کنند، اما ویژوال کامپوزر آنها را المان های محتوا می نامد. المان های محتوا بلوک هایی سازنده محتوا هستند که می توان آنها را به صورت درگ اند دراپ در هر قسمتی از صفحه مورد نظر قرار داد.

بیش از ۴۰ المان محتوا در ویژوال کامپوزر وجود دارد، این المان ها شامل بلوک های متنی، کلید های شبکه های اجتماعی، ویدیو پلیرها و بسیاری المان های مشابه دیگر می باشند. تمامی این المان ها محتوا ریسپانسیو هستند و لذا استفاده از آنها موجب می شود که صفحه شما در صفحات دسکتاپ، تبلت ها و موبایل و هر وسیله دیگری که کاربران برای مراجعه به وب سایت شما از آن استفاده نموده باشند، به خوبی نمایش داده شود. علاوه بر این بسیاری از این المان های محتوایی قابلیت تنظیم شدن دارند و می توان برخی تنظیمات دلخواه خود را در آن ها وارد نمود.

پیچ بیلدرهای مختلفی که عملکرد آنها به صورت درگ اند دراپ است به کاربران این امکان را می دهند که تنظیمان و اصلاحات مد نظر خود را در Backend و یا در Frontend انجام دهند، اما قابلیت ویژه ای در ویژوال کامپوزر وجود دارد که موجب می شود با استفاده از آن بتوان اصلاحات خود را هم در Backend و هم در Frontend انجام داد و انتخاب آن کاملا بسته به سلیقه و خواسته کاربر است. مانند تمامی پیج بیلدر های دیگر در ویژوال کامپوزر نیز این امکان استفاده از هر قالب وردپرسی وجود دارد. علاوه بر این ویژوال کامپوزر از تمامی زبان های پشتیبانی می کند و با پلاگین ترجمه وردپرس یا qTranslate سازگاری دارد.

جهت آموزش صفر تا صد ویژوال کامپوزر به لینک زیر رجوع کنید.
 

آموزش صفر تا صد ویژوال کامپوزر