خوش آمدید به cgalley.com

مرجع تخصصی آموزش از مبتدی تا ورود به بازار داخل و خارج

پشتیبانــــی قوی افراد در گروه وی آی پی

09197686470

رفع ناپایداری و ایرادات محیطی مکس

وجود اسکریپت های جانبی آلوده در تری دی مکس میتواند منجر به ایجاد ناپایداری و ایراداتی از جمله سیو اتوماتیک یا لایه های ناخواسته شود که راه حل آن را در این مقاله خواهید فهمید


بارها شده پیام هایی از دوستان داشتم مبنی بر اینکه در پنجره لایه های تری دی مکس لایه هایی وجود دارد که متعلق به آن ها نیست و حذف هم نمیشود و یا تری دی مکس شان دچار ناپایداری شده از جمله اینکه فرضا روی یکی از فایل هایشان تغییراتی داده اند که نمیخواهند سیو کنند و وقتی صحنه را ریست میکنند با وجود آنکه گزینه عدم سیو را انتخاب کرده اند ولی باز تغییرات روی فایل مکس قبلیشان سیو میشود و اگر اتوبکاپ نداشته باشند ممکن است باعث خراب شدن فایلشان شود . این نوع مشکل ها در تری دی مکس معمولا ناشی از بعضی اسکریپت های جانبی از نوع CRP، ADSL و یا ALC است که میتواند منجر به ایجاد خرابی هایی در تری دی مکس شود و این خرابی و مشکلات همراه با فایل سیو شود و باقی بماند و در صورت اجرا در سیستم های دیگر به نرم افزارهای افراد دیگر که از آن فایل خراب استفاده میکنند سرایت کند . این امر زمانی مهم میشود که شما قرار است مدل هایی را جهت فروش در سایت ها و بازارهای ارزی قرار دهید و یا یک کار فری لنسری قبول کردید و فایلی مشکل دار به فرد مقابل میدهید که باعث از بین رفتن اعتماد طرف به شما و کاهش سطح کیفی محصولتان خواهد شد . اما راه حل چیست :
راه حل این موضوع دانلود و نصب ابزار جانبی اتودسک برای تری دی مکس تحت عنوان Security Tools for Autodesk® 3ds Max می باشد که میتوانید آن را از لینک زیر بصورت رایگان از سایت اتودسک دانلود و بر روی مکستان نصب بفرمایید :

لینک دانلود autodesk 3dsmax security tools

این ابزار فایل های آلوده ALC، CRP و ADSL را چه موقع اجرای اولیه مکس، چه موقع باز کردن یک فایل آلوده شناسایی و پاک میکند و موقع سیو کردن یک فایل اطمینان حاصل میکند که فایل دچار مشکل نباشد . فقط یک نکته را مد نظر قرار دهید که پس از باز کردن یک فایل آلوده و رفع مشکلش به صورت اتوماتیک توسط اسکریپت حتما مجدد از فایل سیو بگیرید تا این تغییرات و اصلاحات روی فایل اعمال شود وگرنه فایل کماکان آلوده می ماند . 

نویسنده مقاله : علیرضا دواری

( استفاده از این مقاله در سایت ها و جاهای دیگر با شرط ذکر سایت منبع مقاله ( cgalley.com ) و نویسنده اش ( علیرضا دواری ) بلامانع است

کلمات کلیدی


آموزش تری دی مکس آموزش 3dsmax آموزش مدلسازی 3dmax vray