1 2
bootstrap slideshow by WOWSlider.com v8.8
"">

بهترین

CgAlley.com

مرجع یادگیری مدلسازی و کسب درامد ارزی

رویاهاتو خودت بساز

گروه پشتیبانی حرفه ای

آموزش گرفتن بک آپ backup و ریستور restore کردن آن در ووردپرس

آموزش گرفتن بک آپ backup و ریستور restore کردن آن در ووردپرس

گرفتن بک آپ از وبسایتهمیشه امری مهم و حیاتی بوده و نادیده گرفتن مساویست با قرار دادن وبسایت در یک ریسک بسیار بزرگ. خطری که ممکن است برای ما بسیار گران تمام شود.

اشتباه سهوی در پاک کردن فایل های مهم,ویروسی شدن وبسایت و حملات هکرها از جمله مواردیست که همیشه وبسایت ما را کم و بیش تهدید میکنند و ما اگر بکاپ های منظم و اصولی نداشته باشیم با به وجود آمدن حتی یکی از شرایط گفته شده متحمل زیانی میشویم که شاید به این راحتیا نتوان جبران کرد.

فرض کنید شما چندین ماه است روی وبسایتتان کار میکنید. مقاله نوشتید,محصول آپلود کردید,صفحات خود را متناسب با نیازتان شخصی سازی کردید.

همه ی این کارها از شما وقت و انرژی زیادی میگیرند و گاهی اوقات حتی از دست دادن یکی از صفحات شما میتواند بسیار شما را کلافه کند چه برسه به اینکه کل وبسایت شما از بین برود و زحمات چندین ماهه ی شما به کلی تباه شود.

بک آپ گرفتن از طریق هاست

آموزش بکاپ گرفتن از وبسایت ووردپرسی

ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید و در قسمت تب files 2 تا آیکون که یکی با نام بک آپ مشخص شده مشاهده میشود و یکی backup wizard که ما ابتدا وارد بخش back up میشویم

آموزش بکاپ گیری از وبسایت ووردپرس

1: در این قسمت ما میتوانیم از قسمت home directory وبسایت بکاپ بگیریم

2:این قسمت برای restor کردن home directory میباشد اگر فایل را داشته باشیم

3: این قسمت برای restore کردن فایل های دیتا بیس میباشد

4:این قسمت برای restore کردن ایمیل ها

حال به بررسی تب backup wizard میپردازیم.

آموزش بک آپ گیری از سایت ووردپرس

با ورود به بخش backup wizard با دو گزینه روبه رو میشویم.

شماره ی 1 برای گرفتن بکاپ از سایت و شماره ی 2 برای ریستور کردن میباشد که ما گزینه ی اول یعنی backup را انتخاب کرده و وارد صفحه ی بعدی میشویم.

H

در قسمت سمت چپ تصویر که با شماره ی 1 مشخص شده ما با گزینه ی fullbackup مواجهیم که در صورت انتخاب این گزینه از تمامی محتوای سایت و هاست خود به صورت یک جا بکاپ تهیه میکنیم اما در سمت چپ تصویر که با شماره ی 2 مشخص شده ما میتوانیم به صورت پارت به پارت از وبسایت خود بکاپ بگیریم که به سه قسمت هوم دایرکتوری,دیتابیس و ایمیل تقسیم بندی میشود.

برای فول بکاپ ما گزینه ی اول را میزنیم و وارد صفحه ی بعدی میشویم.

آموزش ریستور کردن بک آپ در ووردپرس

در این قسمت در گزینه ی اول محل ذخیره ی بکاپ را مشخص میکنیم و در گزینه ی دوم ادرس ایمیلی که میخواهیم بعد از اتمام کار بکاپ گرفتن به آن ایمیل ارسال شود را مشخص میکنیم و بعد از آن گزینه ی generate backup را میزنیم تا هاست ما شروع به گرفتن بک آپ کند به همین راحتی و بعد میتوانیم به آدرس ذخیره برویم و فایل خود را دانلود کنیم.

بکاپ گرفتن و ریستور کردن از وبسایت ووردپرسی به روش دستی

یکی از بهترین راه ها و ساده ترین آن ها برای گرفتن بکاپ از وبسایت ووردپرسی و یا ریستور کردن بکاپ در ووردپرس, روش دستی آن است که کاملا مطمئن و دقیق و به شدت ساده نیز میباشد.

پیشنهاد ما به شما این است که به جای استفاده از افزونه های بکاپ و یا حتی گرفتن بکاپ از طریق هاست,به صورت دستی اقدام به این کار بکنید تا ضریب خطای شما به حد قابل توجهی پایین بیاید و به کار انجام شده اطمینان بیشتری داشته باشید..

شیوه ی بکاپ گرفتن دستی را به صورت کامل از ویدیو زیر میتوانید مشاهده بفرمایید.

 

پکیج صفر تا صدی یادگیری طراحی وبسایت بدون نیاز به کدنویسی همراه با آموزش صفر تا صد سئو

برای دیدن لینک های دانلود لطفا لاگین کنید و یا اگر ثبت نام نکردید ابتدا ثبت نام کنید